Fotbal, muži A: Sokol Blovice - Sokol Losiná 2:1 (0:0)
Vydáno dne 18. 05. 2010 (1884 přečtení)

TJ SOKOL BLOVICE - SOKOL LOSINÁ   2:1 (0:0)

I.B třída, 21. kolo, 15. 5. 2010

Branky:  vlastní, Heřman - Houdek

Sestava:

Blovice: Loula - Šiman, Davídek, Větrovec, Švec - Heřman, Loula, Lajbl, Merhaut - Rous, Žežula (střídali:  Žák, Komorous, Matoušek)

Druhé utkání v řadě na domácí půdě odehráli Blovice v 21. kole s týmem Losiné. Losiná byla po podzimní části na barážové druhé příčce, v jarní části se však mužstvu příliš nedařilo a naději na baráž pomalu ztrácí. Naopak náš celek se každým zápasem přibližuje I.A třídě, v případě vítězství v tomto utkání a souběžně zaváhání Hradešic jsme se již toto kolo mohli radovat z definitivního postupu.

Losiná nastoupila do utkání tradičně s taktikou nakopávaných míčů na tři vysunuté útočníky. Naše mužstvo se této taktice přizpůsobilo a jelikož obě obrany působili téměř bezchybně, odehrál se tak na hřišti nepohledný fotbal bez větších šancí. Několik tvrdých střetů na obou stranách a příliš váhavý způsob rozhodování hlavního sudího způsobilo, že utkání bylo navíc velmi nervózní.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, bojovalo se o každý balón. V 73. minutě vstřelila Losiná první branku utkání, avšak do své vlastní sítě. Davídek nakopl dlouhý balón na polovinu hostů, na tento balón nabíhal střídající Žák. Hostující stopér měl však k míči blíže, na rohu velkého vápna chtěl uklidit míč do bezpečí, avšak míč netrefil přesně a přeloboval tak vlastního brankáře a míč skončil v síti. O několik minut jsme se radovali podruhé. To když Žežula krásně prostrčil míč na Heřmana, který tvrdou střelou k tyči zvýšil vedení našeho mužstva. Utkání zdramatizoval ještě pět minut před koncem odpískaný pokutový kop, Větrovec mimo pokutové území lehce kopl mimo dění hostující hráče, avšak nepřesný rozhodčí k překvapení všech odpískal penaltu. Z té se nemýlil Houdek a vstřelil kontaktní branku. Na zvrat však už bylo pozdě a tak naše mužstvo vybojovalo další vítězství. V dalším utkání 21. kola dokázali vyhrát i Hradešice, a tak jsme museli prozatím odložit oslavy postupu.