Fotbal, muži A: Žinkovy - Sokol Blovice 3:2 (1:0)
Vydáno dne 20. 06. 2010 (2127 přečtení)

ŽINKOVY - TJ SOKOL BLOVICE   3:2 (1:0)

I.B třída, 24. kolo, 19. 6. 2010

Branky:  Brožík, Pavlíček, Vladař - Žežula, Loula

Sestava:

Blovice: Murín - Bečvář, Davídek, Větrovec, Švec - Fotr, Loula, Jílek, Merhaut - Žežula, Matoušek

ŽK: 1:0

Diváků: 150

K poslednímu utkání v I.B třídě jsme neměli dlouhou cestu, odehrálo se na hřišti Žinkov.  Fotbalisté Žinkov byli před tímto derby zápasem v sestupovém ohrožení, potřebovali získat body. Body potřebovalo nutně získat i blovické B mužstvo, které hrálo souběžně utkání v Chlumčanech a tak několik hráčů základní sestavy odcestovalo s naší rezervou. Když se k tomu přidalo, že se několik hráčů v sobotu z různých důvodů omluvilo, jelo se do Žinkov s velmi slátanou sestavou. V základní sestavě chyběli brankáři Toma, Loula, Uzel a hráči Šiman, Šeba, Rous, Žák, Lajbl a Heřman. Původně neměl nastoupit i Žežula, ale abychom utkání odehráli v jedenácti lidech, nenechal mužstvo ve štychu a nakonec se na trávníku objevil.

Do základní sestavy postavil trenér Horvát na post defenzivního záložníka jednapadesátiletého Jaromíra Jílka (pozn. autora - odehrál velmi dobré utkání, téměř jako v dobách své největší slávy), na pravé straně operoval v záloze Fotr a do branky nastoupil brankář Murín. Ten na zápas nebude vzpomínat příliš v dobrém. Hned v úvodu mu totiž propadl centrovaný míč mezi nohami přímo do místa, kde stál kanonýr Brožík a pro toho nebylo složité vstřelit úvodní branku. Po této brance si však obnovil zranění a musel střídat. Naše mužstvo přes slátanou sestavu bylo jednoznačně lepším celkem. Kombinační hrou jasně přehrávalo svého soupeře, ale nemohlo vstřelit branku. Do vápna lítaly centry ze strany, ale útočníci se střelecky ne a ne prosadit. V největší šanci se objevil Matoušek, který vypíchl míč domácímu obránci a běžel sám na bránu. Pokusil se domácího brankáře přelobovat, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou. Domácí se dostávali před naší brankou pouze sporadicky, přesto mohli vést v poločase dva nula. Trestný přímo kop vytáhl brankář Murin velmi dobře na roh. Ve druhém poločase se začalo stejně jako v prvním, hned v úvodu jsme inkasovali. To když domácí zatáhli míč do šestnáctky, přenesli míč na druhou stranu vápna, kam vyběhl i náš brankář. Domácí vrátili balón před branku a opět do prázdné branky Žinkovy skórovaly. Naše mužstvo se snažilo hrát nadále kombinační fotbal, míč domácím příliš nepůjčovalo. Šance za šancí zůstaly z naší strany nevyužity, domácí se stále spoléhali na ne příliš časté brejky. Několik průniků ze strany Murín pokryl, na pokus Vladaře však nestačil a tak jsme prohrávali již o tři branky. Průběh utkání však tomuto neodpovídal. Naše mužstvo ještě přidalo a výsledkem byla korekce skóre. Nejprve se prosadil po průniku Žežula, krátce před koncem pak korigoval výsledek utkání z pokutového kopu Loula. Na vyrovnání naše mužstvo nedosáhlo a tak jsme utrpěli třetí porážku v sezóně. Žinkovy se nakonec v tomto utkání zachránily. Paradoxně prohra našeho mužstva a záchrana Žinkov mohla pomoci našemu B mužstvu, ostatní týmy z našeho okresu v I.B třídě zaváhaly a díky sestupovému klíči tak i přes výhru v posledním kole odsoudily naše B mužstvo k pádu do III. třídy.

Celá tisková zpráva | Komentáře: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek