Pátá sokolská akademie je už minulostí
Vydáno dne 12. 04. 2014 (1185 přečtení)

Už popáté v novodobé historii Sokola uspořádal odbor sokolské všestrannosti ukázku svojí činnosti blovické veřejnosti. Více než dvouhodinový program obsahoval směs tance i cvičení, vystoupení Sokolů i jejich hostů. Úvod akademie měl slavnostní charakter. Sokolové představili svůj nově zhotovený slavnostní prapor a prapor žactva. Obě vlajky nastoupily se svými vlajkonoši v doprovodu krojovaných dívek za zvuku slavnostní znělky, poté zazpívala Linda Milotová píseň Šestého července a promluvili starostové města Jan Poduška a Sokola Blovice Robert Zelenka. Program zahájily mažoretky z Domu dětí a pak už následovaly orientální tanečnice Safira, dětská taneční skupina Scandall, zacvičili rodiče s dětmi na koberci a na obrácené lavičce, nastoupily dívky se "zdravým" aerobikovým cvičením, vystřídali je mladší žáci a žákyně se svým vystoupením s názvem Bob a Bobek. Před přestávkou diváci ještě shlédli soutěžní gymnastické sestavy předškolních dívek a mladších žáků.

Po přestávce předvedli nejprve starší žáci svoje adrenalinové sportovně gymnasticé vystoupení. Po nich následovalo překvapení večera - připomínka spartakiádní skladby Poupata. Tato skladba v nepoměrně větším rozměru byla hitem Spartakiády v roce 1985. Děvčata v originálních dresech zacvičila nejznámější část této skladby. Chlapci z večerního tělocviku jejich výkon odměnili poupaty růží, které dívkám věnovali. Pak pódium ovládli kluci z blovického juda, poté se oko diváka pokochalo pohledem na výkon žen a dívek s vystoupením orientálních tanců, následovala roztančená zumba a posledním číslem byla ukázka tanečního vystoupení Česká beseda.
Pokud se vám vystoupení líbila, nebo jste se nemohli akademie zúčastnit, máte možnost některá čísla vidět na derniéře sokolské výstavy "Ve zdravém těle zdraví duch" v Muzeu jižního Plzeňska . Ukončení výstavy se koná v neděli 27. dubna 2014, od 10:00 hodin je připraven sportovní program. A zároveň je naposledy pro veřejnost otevřena už zmiňovaná výstava.
 Pro přehrání celého videa použij ►TENTO ODKAZ