Všestrannost se zapojila do programu Move week 2020
Vydáno dne 01. 06. 2020 (468 přečtení)

moveweek 2020

Po mnoha týdnech nečinnosti způsobené pandemií koronaviru, kdy se musely zrušit veškeré společenské, kulturní i sportovní akce, se vše začíná vracet k normálnímu životu. Na rozvolňování opatření zareagovala i Česká obec sokolská a začala opět organizovat tradiční akce, i když mnohdy v pozměněné podobě. Mezi ně rozhodně patří i týden zasvěcený akci Move week. Letos bylo možné zúčastnit se akce nejen tradičním způsobem, ale i v „ digitální“ podobě. Na sociálních sítích i na youtube byly po celý týden včetně víkendu od 25. 5. do 31. 5. 2020 vysílány třikrát denně hodinové cvičební bloky. Naše jednota se akce Move week zúčastnila nejen tímto individuálním způsobem. Odbor sokolské všestrannosti se rozhodl zapojit se do akce ve stylu u nás populární a známé Šlápoty. V sobotu 30. května 2020 se proto uskutečnil výšlap po okolí Blovic. Na náměstí se ve 13.30 sešla skupina malých i velkých turistů. Pro účastníky byly připraveny dvě trasy, které bylo možné absolvovat pěšky nebo na kole. Delší trasa vedla  přes Cecimu po Cestě otevřené, Karlov a Štítov na Polanku v Kamensku, kratší trasa pak z Blovic rovnou na Polanku. Na Polance poté následovala volná zábava a posezení při občerstvení. I počasí akci přálo, a tak se všichni vrátili domů nadmíru spokojeni.

moveweek01moveweek02moveweek03moveweek04moveweek05moveweek06moveweek07moveweek09moveweek08moveweek10moveweek11moveweek12moveweek13moveweek14moveweek15moveweek16moveweek17moveweek18moveweek19