Fotbal, muži A: Přípravné utkání Sokol Blovice - Rapid Plzeň 2:1 (1:1)
Vydáno dne 10. 08. 2009 (1387 přečtení)

Přípravné utkání:  Sokol Blovice - Rapid Plzeň B   2:1 (1:1)

09.08.09

Po sobotním náročném turnaji opět za horkého letního počasí se odehrálo v neděli utkání proti Rapidu Plzeň B. Utkání začalo oproti plánům již ve čtyři hodiny.

Úvod utkání vyšel lépe hostům, byli nebezpečnější a vytvořili si několik slibných příležitostí. Svoji převahu korunovali první brankou a ujali se tak vedení. Naše mužstvo se snažilo najít skulinku v hostující obraně, ale ofenzivní část byla bez pohybu, bez nápadů, a tak jsme se uchylovali spíše k nakopávaným balónům. Ještě v prvním poločase jsme dokázali vyrovnat, po standartní situaci se k odraženému míči na vápně dostal Loula a střelou bodlem prostřelil brankáře. O přestávce tak byl stav nerozhodný. Ve druhém poločase už na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Hosté přestali úplně běhat a naše středová řada měla spoustu prostoru a volnosti. Toho jsme také využívali a kombinačně jsme Rapid přehrávali. Vytvořili jsme si i několik šancí, ale v zakončení jsme úspěšní nebyli. Hosté se pokoušeli překonat obranu především z brejku, ale naše obrana si s výpady Rapidu vždy věděla rady. Když už se hosté dostali k zakončení v brance stál připravený Vasko. Brankář Vasko zabrnkal na nervy hostujícím útočníkům nejen dobrým výkonem, ale i situací, kdy se prokličoval přes dva hráče a poté rozehrál míč. Těsně před koncem se nám konečně podařilo využít svoji převahu, po straně zatáhl míč Bečvář, přízemním centrem našel na první tyč nabíhajícího Rouse, který střelou do šibenice z malého vápna vstřelil rozhodující branku.

Branky:  Loula, Rous

Sestava:

Vasko - Havela, Švec, Loula, Lukáš (Jílek)  - Merhaut (Tyml), Heřman, Lajbl, Bečvář  - Slach (Matoušek), Rous.