Fotbal, muži A: Sokol Blovice - TJ Zruč 2:1 (1:0)
Vydáno dne 16. 08. 2010 (1929 přečtení)

SOKOL BLOVICE - TJ ZRUČ    2:1 (1:0)

1. kolo, 15. 8. 2010, I.A třída

Branky:   Heřman, Rous - Karpíšek

Rozhodčí:  Homr - Fanfule, Ulrych

ŽK  7:3; Diváci: 130

Sestava:  Vykoupil - Bláha, Davídek, Větrovec, Švec - Houdek, Loula, Lajbl (81. Žák), Heřman - Rous, Žežula (72. Šeba).

V prvním utkání této sezóny před domácím publikem jsme přivítali mužstvo Zruče. Minulý ročník obsadila Zruč v I.A třídě sedmé místo, ve vyrovnané soutěži ji pouhý bod dělil od možnosti hrát barážová střetnutí o postup. Úvodní utkání letošního ročníku se ale našemu soupeři příliš nevydařilo, když na své půdě podlehlo vysoko Horažďovicím 5:0. Naše mužstvo chtělo potvrdit bod získaný venku a v domácím prostředí zvítězit.

V úvodních minutách byli aktivnější hosté, našemu mužstvu trvalo několik minut než se rozkoukalo.  Poté se hrála vyrovnaná partie s několika lehkými šancemi na obou stranách, ale jejich zakončení nemohlo oba brankáře příliš vystrašit. Ve 33. minutě jsme se poprvé radovali, trestný kop z místa téměř od rohového praporku výborně kop Větrovec, jeho pokus mírně lízl hlavou Heřman a po jeho lehké teči míč zapadl přesně k tyči. Tato branka byla jediná, která padla v prvním poločase.

Do druhé půle opět vstoupili hosté aktivněji a snažili o vyrovnání. Avšak naše pečlivá obrana je do zakončení příliš nepouštěla.  Výjimkou byla situace z 52. minuty, když Davídkovi vypíchl míč v souboji hostující Karpíšek přímo k našemu brankáři, který balón na brankové čáře uchopil do svých rukou. Rozhodčí však tento moment posoudil jako malou domů a nařídil trestný přímý kop ve velkém vápně. Hosté však tuto příležitost promarnil, jejich střelecký pokus skončil nad naší brankou. Naše mužstvo poctivě bránilo jednobrankové vedení a vyráželo k brejkům. Jeden z nich se podařilo proměnit v 69. minutě. To když se míč dostal po úniku ze strany k Rousovi, který si elegantně přehodil obránce a přesně zakončil. Po této brance se naše mužstvo až příliš ukolébalo a vzápětí po ztrátě koncentrace i inkasovalo. Na vápně jsme několikrát propásli možnost odkopnout balón do bezpečí, míče se ujali hosté, lehce prostrčili míč na hostujícího Karpíška, který v 73. minutě osamocen z hranice penalty skóroval. Hosté přidali na aktivitě, ale šance na vyrovnání se nedočkali. Trenér Zruče postupem času nasadil do utkání urostlejší hráče z lavičky, ale ani jejich výšková převaha neměla úspěch. Naopak naše mužstvo mohlo z rychlých brejků přidat další branky, ale vyložené šance jsme nedokázali proměnit. Heřman postupoval sám na brankáře, jeho nepovedený lob skončil vedle. V nadějné šanci se ocitl i Loula, ale jeho střela z vápna postrádala razanci a brankář si s ní lehce poradil. Ve dvou velkých příležitostech se objevil Houdek, ale jeho pokusy též neskončily v síti.  Ani jedno mužstvo se již střelecky neprosadilo a tak utkání skončilo naší těsnou výhrou.

Fotografie z utkání na stránkách TJ Zruč

Celá tisková zpráva | Komentáře: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek